Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota”

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Uniwersytetu Szczecińskiego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wraz z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w 2012 roku otworzyło Uniwersytet Dziecięcy „Mały poliglota”, który jest pierwszą w historii Uniwersytetu Szczecińskiego uczelnią dla dzieci. Pomysłodawcą i opiekunem merytorycznym jest dziekan Wydziału Filologicznego pani prof. dr hab. Ewa Komorowska. Jego studentami są uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych (w wieku od 6 do 13 lat). Zajęcia odbywają się w formie lektoratów języków obcych, wykładów tematycznych, zajęć praktycznych oraz warsztatów.

W roku akademickim 2013/2014 w Uniwersytecie Dziecięcym studiuje blisko 150 małych poliglotów. Dzieci mają do wyboru aż cztery języki obce: angielski, niemiecki, rosyjski i hiszpański. W przyszłym roku nasza oferta zostanie wzbogacona o język norweski oraz włoski. Jako nowość pojawiły się także pojedyncze zajęcia z podstaw języka japońskiego i chińskiego. Dzieci biorą również udział w warsztatach autoprezentacji, zajęciach dziennikarskich, teatralnych i plastycznych. Prowadzimy m.in. kurs emisji głosu, trening asertywności dla najmłodszych oraz warsztaty komunikacji niewerbalnej. Ponadto uczniowie poznają podstawy języka migowego.

Każdy semestr kończy się wycieczką. W nadchodzącym roku akademickim mali studenci zwiedzą redakcję Polskiego Radia Szczecin, zajrzą za kulisy Teatru Współczesnego, odwiedzą Kino Pionier oraz wybiorą się na wystawę do Muzeum Narodowego.

Szczegółowe informacje na stronie: www.malypoliglota.wf.univ.szczecin.pl

Kontakt: 
mgr Agnieszka Szlachta
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.